Tipy na výlety Andalusie | Zajímavosti Andalusie

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety v Andalusii


Nejzajímavější města Andalusie, která by žádný návštěvník této části Španělska neměl vynechat, představuje trojlístek Granada, Córdoba a Sevilla. Granadu proslavil komplex paláců zvaný Alhambra, který je jedinečnou ukázkou arabské architektury. Vstupenky si nezapomeňte opatřit předem, vyhnete se tak dlouhým frontám. Prohlídka Vám zabere několik hodin. V Granadě stojí za návštěvu také arabská čtvrť Albaicín s vyhlídkou Mirador de San Nicolás, jež se tyčí nad městem a nabízí krásný výhled na Alhambru. Udělejte si také čas na posezení v některé ze stylových maurských čajoven (teterías) nebo v jednom z četných barů. K pivu či jinému nápoji Vám zde zdarma nabídnou tapas, drobné občerstvení. Také Córdoba se pyšní pozůstatky arabské architektury – najdete je v místní mešitě (Mezquita), kde se snoubí prvky islámu a křesťanství. Projděte se také židovskou čtvrtí, případně se vydejte za město do archeologického naleziště Medina Azahara.

          

Sevilla je hlavním městem Andalusie a svým návštěvníkům nabízí celou řadu památek. Určitě nevynechejte zdejší katedrálu se zvonicí Giralda (bývalým minaretem), arabské paláce Reales Alcázares a náměstí Plaza de España s krásnou výzdobou věnovanou jednotlivým španělským provinciím. Pokud budete mít chuť objevovat také přírodní skvosty jižního Španělska, navštivte horské vesničky v oblasti La Alpujarra (v pohoří Sierra Nevada), přírodní park Cabo de Gata v provincii Almería nebo skalní útvary El Torcal v provincii Málaga. Zajímavý je také výlet do městečka Guadix, které je proslulé jeskynními obydlími. Jedinečný zážitek si odvezete z britského Gibraltaru, obývaného volně žijícími makaky. V jihozápadní části Andalusie stojí za návštěvu Ronda (údajně nejromantičtější město Španělska) a Jerez de la Frontera, kde se vyrábí sherry.

Vybrané zájezdy Andalusie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje