Tipy na výlety Ibiza | Zajímavosti Ibizy

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Ibize


Ať toužíte po objevování historických památek, nebo nedotčené přírody, Ibiza Vám nabídne obojí. Nezapomeňte se také podívat na známé hippies trhy nebo sousední ostrov Formentera. Za návštěvu stojí hlavní město Ibiza, nebo arabsky Eivissa. Pokud si dopřejete procházku po renesančních hradbách od italského architekta Calviho, můžete obdivovat celé město a přístav, které Vám budou ležet u nohou. Také si zajeďte do druhého největšího města, San Antonia. Zde si můžete vychutnat západ slunce na pláži Ses Variades. Původně rybářská vesnice se dnes plně adaptovala pro turisty. V uličkách městečka najdete spoustu krámků se suvenýry, tradičními vyšívanými látkami nebo různými výrobky z kůže. San Antoni je také známé svými letní koncerty pořádanými v ulicích města. Nedaleko se nachází jeskyně Ses Fontanelles s nástěnnými kresbami, které pocházejí z doby bronzové. Z města lze vyrazit na pěší túry, které vedou podél pláží, mezi borovicemi a sady. Některé jsou méně náročné a jiné více. Odsud to také není daleko do přírodního akvária Cap Blanc, které se nachází v přírodní jeskyni. V mělkých lagunách zde můžete obdivovat želvy, rybičky různých barev a velikostí a nebo třeba langusty.

          

Celý jihozápad ostrova oplývá nádhernou přírodou. Naleznete zde parky a přírodní rezervace. Nejznámější je Es Vedrá, s okouzlujícími pohledy na malé ostrůvky, za kterými se rozprostírá temně modré moře. Pro milovníky nevšedních nápadů a ty, kteří by se rádi vrátili do 70. let Ibiza nabízí nevšední hippies trh. Ačkoliv se toto místo dnes stalo spíše turistickou Mekkou, bylo opravdu založeno v 70. letech 20. století skupinou lidí, kteří zde prodávali ručně vyráběné výrobky, poslouchali Beatles a bojovali za celosvětový mír. Toto místo se nachází v Es Canar a nakupovat zde můžete každou středu. Pokud byste to ve středu nestihli, pak zajeďte v neděli do Las Dalias, kde se koná něco podobného. Obě dvě místa se nacházejí na severovýchodě ostrova. Pokud budete trávit dovolenou na Ibize, neopomeňte si udělat jednodenní výlet na ostrov Formentera. Tento nejmenší z Baleárských ostrovů je dosažitelný pouze z přístavů na Ibize. Díky špatné dostupnosti zde lze nalézt tu nejnedotčenější přírodu, opravdu průzračné moře a velmi klidné pláže. Na ostrově je také možné si domluvit projížďku na koni. K dokonalosti zážitku už pak nebude chybět vůbec nic.

Vybrané zájezdy Ibiza

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje