Oblíbené španělské destinace | Letoviska ve Španělsku

spanelsko-bg-header-title.png
     
         
 

Oblíbené španělské destinace

 

Ať jste jakékoliv povahy, ve Španělsku určitě naleznete místo, kde prožijete neopakovatelné zážitky. Umělecké duše zajisté uspokojí Barcelona, intelektuálové si bezpochyby oblíbí Madrid, pro objevitele a snílky je zde Andalusie a milovníci exotiky si ji užijí na španělských ostrovech.

Mezi nejnavštěvovanější místa Španělska patří Barcelona, Madrid, města a pláže jižní Andalusie a přímořská letoviska na východním pobřeží, například oblíbená Costa Brava. Barcelona je velmi lákavá pro návštěvníky, protože nabízí pláže i úchvatné stavby slavného architekta Antonia Gaudího. Projít se jeho parkem Güell nebo spatřit monumentální dodnes rozestavěnou katedrálu Sagrada Familia patří k nezapomenutelným zážitkům. Nevšední je i procházka po rušné třídě Barcelony, nazvané La Rambla. Pobyt v Barceloně nezapomeňte spojit s výletem do nedaleké Tarragony, kde najdete památky zapsané na seznamu UNESCO.

Madrid jako hlavní město je také častým cílem turistů. Oproti uvolněné atmosféře přímořské Barcelony je intelektuální metropolí, nabízející významné galerie i muzea. Pokud Vás zajímají díla umělců Francisca Goyi nebo Petera Paula Rubense, navštivte Museo del Prado. Jste-li raději obklopeni díly moderního umění, neváhejte a běžte do muzea Reina Sofia, kde mimo jiné najdete i věhlasnou Picassovu Guernicu. Uličkami Madridu můžete bloumat jen tak bez cíle a když budete unaveni, odpočiňte si v jedné z mnoha příjemných kaváren.

V okolí Madridu je několik míst, která byste si neměli nechat ujít. A to především nedaleký bývalý královský palác Escorial a také historická města Toledo a Segovia.

Turisté také s velkou oblibou cestují na Baleárské a Kanárské ostrovy. Z těch Baleárských je nejnavštěvovanější Mallorca a Menorca, mezi příznivci barů a diskoték vítězí Ibiza, vyhlášená bouřlivým nočním životem.

Komornější atmosféru nabízí slavná poutní cesta do metropole Galicie – Santiaga de Compostela. Tuto pouť absolvují poutníci pěšky, nejznámější trasa vede z jižní Francie. Na konci cesty je poutníkům odměnou nádherná katedrála v Santiagu de Compostela, v níž jsou uloženy ostatky svatého Jakuba.

Pokud se rozhodnete navštívit Andalusii, poznáte to pravé Španělsko. Horké letní dny v malebných bílých vesničkách svádějí k nicnedělání a po setmění vás roztančí rytmy vášnivého flamenca. Andaluská města dýchají tajemstvím dávných časů. Vliv maurské nadvlády je zvláště patrný v architektuře Granady a Cordoby, působivá jsou i další města jako Sevilla a Cádiz.

Zájezdy do Španělska - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Aktuální počasí ve Španělsku

 • Barcelona
  Španělsko
  7 °C
  skoro jasno
 • Madrid
  Španělsko
  5 °C
  skoro jasno
 • Marbella
  Španělsko
  8 °C
  skoro jasno
 • Palma de Mallorca
  Španělsko
  4 °C
  polojasno
 • Ibiza
  Španělsko
  7 °C
  polojasno
 • Gran Canaria
  Španělsko
  17 °C
  polojasno
 • Las Palmas
  Španělsko
  17 °C
  polojasno
 • Valencia
  Španělsko
  7 °C
  skoro jasno

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

 • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
 • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
 • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
 • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
 • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje