Dovolená na Costa Brava | Zájezdy na Costa Brava

spanelsko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Costa Brava


Nejnavštěvovanější rekreační střediska na Costa Brava nabízí pro každého něco, na své si zde přijdou milovníci odpočinku, nočního života, historie, ale i rodiny s dětmi. Záleží jen na Vás, kde strávíte svou dovolenou. Turisticky nejnavštěvovanějšími rekreačními středisky jsou především Lloret de MarTossa de MarBlanesSanta SusannaCalella Malgrat de Mar.

Vybrané zájezdy Costa Brava

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

Letoviska Costa Brava


Všechna letoviska nabízejí ideální podmínky ke koupání v moři a k odpočinku na písečné pláži. Některá z nich jsou moderní a turistická, jiná klidná a historická nebo zaměřená na zábavu, nákupy a noční život. Lloret de Mar je charakteristické největší hustotou hotelů a hotelových komplexů na celém pobřeží, přesto jsou zde k nalezení dlouhé písečné pláže i menší zátoky. Vzhledem k velké koncentraci turistů toto letovisko nabízí čilý noční život. Ulice jsou lemovány bary, restauracemi a diskotékami, kde většina z nich má otevřeno až do brzkých ranních hodin. Oproti tomu mnohem klidnější a menší městečko Tossa de Mar, vhodné spíše pro odpočinkovou dovolenou, láká nejenom svými zátokami, ale také historickým starým městem se středověkým opevněním (Vila Vella). Přístavní město Blanes, typické skoro nejdelšími plážemi Costa Bravy, je střediskem, které svými službami a umístěním vyhoví jak mladým, aktivním párům, tak rodinám s dětmi. Za návštěvu zde také stojí botanické zahrady Jardí Botánic Mar i Murtra. Stejně tak letovisko Santa Susanna uspokojí snad každého návštěvníka. Pláže jsou zde dlouhé a čisté, vstup do vody bezproblémový. Ve večerních hodinách se na široké a dlouhé promenádě objeví trhovci s různými dárkovými předměty, bižuterií a šperky i místními pochutinami. Po upravené přímořské promenádě lze dojít až k městečku Calella či ještě mnohem dále.

 
 

Doprava na Costa Brava


Na pobřeží Costa Brava se můžete nejlépe dopravit letadlem na letiště v Barceloně, autobusem nebo vlastním autem. Co se týká silniční dopravy, ihned po přejezdu španělsko-francouzských hranic vede dálnice od severu poloostrova až na jih k Barceloně, Valencii a dále. Cestování po dálnicích je velice rychlé a pohodlné, ale nevýhodou jsou drahé dálniční poplatky. Jízdou po okresních silnicích se celková doba cesty sice prodlouží někdy i dvojnásobně, ale projíždění místními městečky a vesničkami Vás jistě obohatí o mnoho zajímavých zážitků. Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem dopravy po Costa Brava je železnice. I přes velmi vysokou úroveň autobusové dopravy je zde tím nejpoužívanějším způsobem cestování. Vlaky fungují více než spolehlivě. Jedinou nevýhodou by mohlo být delší čekání ve frontách na jízdenky, ke kterému ale dochází pouze na turisticky nejvytíženějších místech. Díky vlakovému spojení je možné se dostat na mnoho zajímavých míst. Například ze Santa Susanny je vlak přibližně za 40 minut v centru Barcelony.

          

Ubytování na Costa Brava


V nabídce ubytování Costa Brava nikterak nevybočuje ze standardu Španělska ani jiných evropských zemí. Nabízí prakticky každou jeho formu. Kempy jsou zde děleny do různých kategorií, od nejzákladnějších, přesto velmi čistých a dobře vybavených, až po relativně luxusní. Jinou formou mohou být ubytovny, které jsou levné, ale je nutné počítat s tím, že pokoje bývají vícelůžkové, dále pak hostely, rodinné penziony a samozřejmě hotely všech kategorií. Stanování na plážích i na jiných místech, které k tomu nejsou přímo vyhrazeny, není dovoleno.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje