Andalusie | Dovolená Andalusie | Zájezdy Andalusie

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Andalusii


Andalusie je bezpochyby jednou z nejexotičtějších oblastí Evropy. To je způsobeno blízkostí k africkému kontinentu, ale také arabskou nadvládou, která v Andalusii trvala téměř čtyři století.

          

Po celá staletí docházelo v Andalusii ke střetávání kultur a k jejich vzájemnému míšení. Dodnes v tomto regionu můžeme najít neskutečné množství odkazů, které zde zanechali Arabové – architektonické památky (celosvětově známou Alhambru tyčící se nad Granadou, córdobskou mešitu a mnohé další), romantické uličky plné stylových obchůdků a čajoven, pokrmy s příchutí severní Afriky, hudbu s orientálními prvky a nesčetné další poklady. Tato oblast nacházející se na samém jihu Španělska se vyznačuje také neuvěřitelně rozmanitými přírodními scenériemi a především usměvavými lidmi žijícími v rytmu flamenga, vždy ochotnými Vám pomoci. Pojďte s námi tuto perlu Španělska objevit!

Vybrané zájezdy Andalusie

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Geografie Andalusie


Andalusie hraničí na západě s Portugalskem, na severu se španělskými regiony Extremadura a Castilla-La Mancha, na východě s autonomní oblastí Murcia a na jihu s Marokem, od kterého ji odděluje Gibraltarský průliv. Na jihu Andalusie se také nachází britské území Gibraltar, v severní Africe naopak spadají pod španělskou správu města Ceuta a Melilla.

Území Andalusie se dělí na osm provincií. Turisticky nejatraktivnější jsou první čtyři z nich:

  • Sevilla,
  • Granada,
  • Córdoba,
  • Málaga,
  • další provincie jsou Almería, Jaén, Cádiz a Huelva.

Břehy Andalusie omývá Středozemní moře a Atlantský oceán, které se setkávají v městečku Tarifa. Oblastí protéká řeka Guadalquivir a nachází se zde také několik pohoří – Sierra Nevada, Sierra Morena a další.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje