Dovolená Španělsko | Dovolená ve Španělsku

spanelsko-bg-header-title.png
     
         

Dovolená ve Španělsku

 

Očekáváte od své dovolené odpočinek? Zajímá Vás architektura a umění? Láká Vás divoká corrida a noční život? To vše a ještě více nabízí Španělsko, které Vás přivítá s otevřenou náručí. Otevřenou náruč pro Vás mají i hoteliéři, ti dávají na výběr ubytování rozličných kategorií, od kempů až po luxusní apartmány. Dovolená ve Španělsku je to pravé pro Vás! Španělsko láká turisty nádhernými plážemi, pulzujícím životem velkých měst i klidem malých vesniček. Nabízí rekreační centra plná zábavy, podmanivě krásnou přírodu, různorodou architekturu, světoznámé výtvarné galerie. Okouzlí Vás jedinečná místní atmosféra a temperament místních obyvatel. Jejich bezstarostnému a radostného stylu života zcela jistě propadnete. Ke Španělsku také neodmyslitelně patří nejrůznější fiesty – slavnosti – a to například Velikonoce, které jsou v katolickém Španělsku nejdůležitějším svátkem. Dle data Velikonoc se poté řídí datum další velké události – Karnevalu. Ten se bujaře slaví především na jihu Španělska a na Kanárských ostrovech. Na 24. červen připadají oslavy San Juan – svatého Jana. Vánoce probíhají v klidném duchu a k příchodu nového roku se váže tradice sníst 12 kuliček hroznového vína s 12 půlnočními údery hodin. Typickou zábavou s kořeny v hluboké historii jsou slavné býčí zápasy neboli corrida.

Zájezdy do Španělska - skvělé ceny!

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

 
 

Ubytování a stravování ve Španělsku

 

Ubytování ve Španělsku se liší v jednotlivých lokalitách. Obecně platí, že největší možnost výběru je ve velkých městech, tomu také ale odpovídají ceny. Mezi nejdražší oblasti patří Barcelona a Madrid. Nejlevněji se ubytujete v hostelech, v nichž většinou přespává několik mladých lidí na jednom pokoji. Cena za lůžko bývá od 15 €. Vyžadujete-li větší komfort a soukromí, můžete si vybrat z nepřeberného množství hotelů. Ubytování v hotelu se liší podle kategorie, ceny za dvoulůžkový pokoj se pohybují od 60 € a výše. Většina turistů dává přednost zajištění ubytování před příjezdem do Španělska, odpadne tak starost s jeho sháněním na místě a s dohadováním cen. V hotelech je možné provést rezervaci po internetu. Hotelový personál bývá ochotný a ve většině případů hovoří anglicky. Levnější variantou ubytování je kemping. Kempy jsou ve Španělsku poměrně rozšířené, bývají čisté a za přijatelné ceny. Budou-li Vašimi sousedy při kempování Španělé, rozlučte se s nočním klidem. V mimosezónním období jsou ceny ubytování nižší a to zejména v přímořských letoviscích.

Stravování je ve Španělsku opravdovým požitkem, ať již jste milovníci mořských ryb a plodů, vegetariáni, či si rádi pochutnáte na dobře upraveném mase. Při návštěvě restaurace počítejte s cenami o něco vyššími než v Čechách a to jak u jídel, tak hlavně u nápojů. Výhodná bývají polední menu, které většina restaurací nabízí. Za cenu kolem 10 - 15 € dostanete kompletní menu včetně dezertu a vody.

          

Doprava do Španělska

 

Na dovolenou do Španělska se dostanete přímými lety z Prahy do BarcelonyMadridu a Malagy. V hlavní sezóně létají přímé lety i na španělské ostrovy. Možné je samozřejmě i spojení po zemi, avšak cesta vlakem nebo autobusem je zdlouhavá a cena často převyšuje cenu letenky. Někteří volí cestu vlastním automobilem, v takovém případě je nutné počítat s přibližně dvoudenní cestou, podle zvolené destinace.

 

 

Potřebujete poradit?

224 990 980
800-TRA-VEL (800 872 835)
602-TRA-VEL (602 872 835)

Garantujeme nejnižší ceny

Proč cestovat s Travel.cz

  • 200.000+ zájezdů na jedné adrese
  • Garantujeme nejnižší cenu na trhu
  • Máme vždy aktualizované nabídky zájezdů
  • Nabízíme i rezervace hotelů a letenek za výhodné ceny
  • Individualní plánování dovolené - dovolená na míru

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje