Ibiza | Dovolená Ibiza | Zájezdy Ibiza

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Ibize


O Ibize se říká, že je diskotékou Evropy. Nachází se zde spousta známých klubů a barů, kde hrají pouze ti nejznámější DJs. Ibiza však oplývá i nádhernou přírodou a nechybí zde ani písečné pláže a tyrkysově modré moře. Ostrov Ibiza má rozlohu 571 kilometrů čtverečních a je tak třetím největším z Baleárským ostrovů (po ostrovech Mallorca a Menorca). Členité pobřeží o délce 210 km je z části tvořeno vysokými útesy. Ze všech Baleárských ostrovů má Ibiza nejvíce lesů. Hlavním městem Ibizy je město Ibiza.

          

Na Ibize žije přes 106 tisíc pohostinných a milých obyvatel. V současných tradicích se odráží historie Ibizy. Tradiční oděvy jsou velmi podobné těm ze severní Afriky a zaujmou Vás i tradiční tance sa Llarga a sa Curta, při kterých muži předvádějí různé skoky a zajímavé taneční kreace. Můžete je spatřit na všech místních festivalech, ten nejpestřejší se koná 16. července, kdy se uctívá patronka všech mořeplavců a rybářů.

Vybrané zájezdy Ibiza

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie ostrova Ibiza


Jako první se na ostrově usadili Kartaginci, kteří zde založili město IbizaŘekové ostrov později přejmenovali na Pituisas, neboli pokrytý borovicemi. Ibiza a její veliký přístav se už za doby prvních usedlíků, někdy okolo roku 650 př. n. l., stala významným místem pro všechny obchodníky. Obchodovalo se především se solí, neboli bílým zlatem. Sůl se tu získává z mořské vody i v současnosti. Poté sem připluli Římané, jednou z mála připomínek jejich přítomnosti je most v Santa Eulalii, který byl nedávno zrekonstruován. Po Římanech přišli Arabové, kteří ostrov osídlili na 500 let. Během arabské dominance Ibiza prosperovala především ekonomicky, pozůstatky této nadvlády můžete obdivovat na zbytcích opevnění okolo hlavního města. V roce 1235 město a poté i celý ostrov, o kterém se říkalo, že je nedobytný, dobyli Katalánci. Říká se, že díky hádkám místních arabských šejků o jednu dámu z harému, jeden prozradil Kataláncům tajný vstup do města. V období okolo 15. století to byli piráti, kdo ztěžovali místním obyvatelům život. Proto nechali Katalánci obestavět město renesančními hradbami, kterými se město chlubí dodnes.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje