Costa del Maresme

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Costa del Maresme


Costa del Maresme leží severně od Barcelony, v její bezprostřední blízkosti. Táhne se v délce přibližně 50 km od městečka Montgat až k ústí řeky Tordera. Celé pobřeží je lemováno řetězcem přímořských městeček a vesnic, které se staly oblíbenými rezidenčními místy díky jejich blízkosti Barceloně. Střídají se zde menší či větší písčité pláže, u kterých turisté najdou všechny služby, které mohou na dovolené potřebovat. Celkem je zde téměř 50 pláží. Své choutky rozhodně uspokojí i ti, kteří touží zažít kulinářské dobrodružství, speciality španělské či katalánské kuchyně tu voní na každém rohu.

          
Foto 2 - Carquinyol

Největším městem tohoto pobřeží je Mataró, které je se 125 tisíci obyvateli také největším městem celé provincie Maresme. Právě sem v roce 1848 začal z Barcelony jezdit první vlak na území Španělska. Trasa existuje až do dnešních dní, pouze je o mnoho delší a často ji využívají turisté k objevování pobřeží. Dalším velkým městem je Calella. Jde o velmi živé město s mnoha plážemi, restauracemi a kluby. Právě sem se lidé jezdí bavit ve dne i v noci. 

Vybrané zájezdy Costa del Maresme

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje