Menorca | Dovolená Menorca | Zájezdy Menorca

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Menorce


Menorca je druhý největší ostrov Baleárského souostroví. Každý rok sem přijíždí množství turistů, kterým Menorca nabízí své malebné zátočiny s překrásnými plážemi. Milovníci potápění a vodních sportů se odsud určitě nebudou chtít vrátit. Na své si přijdou i náročnější návštěvníci, kteří na Menorce stráví luxusní dovolenou. Menorca se nachází v centru západního Středomoří, zaujímá plochu o velikosti 702 kilometrů čtverečních. Většina turistického ruchu se odehrává na 290 km dlouhém pobřeží, ve vnitrozemí naleznete pastviny, pole a tradiční vesničky.

          

Menorca má 68 981 stálých obyvatel a celých 80 % z nich pracuje v cestovním ruchu. Proto především v turistických sezónách potkáte v ulicích více turistů než Menorčanů. Pokud se ale toužíte setkat s tradičními domorodci, nenechte si ujít jednu z nejznámějších oslav, která se koná na konci června. Po ulicích se tu na koních promenádují tzv. caixers, muži oblečení do černých kalhot, živůtků a bílých košilí. K tomu všemu hraje tradiční hudba a všude je velmi veselo.

Vybrané zájezdy Menorca

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie ostrova Menorca


Díky svému výhodnému umístění se Menorca již v brzkých dobách stala velmi oblíbenou pro mořeplavce a obchodníky. Tento středomořský ostrov jako první obývali Féničané, po nich tu byli Římané a Vandalové. Okolo roku 900 padla Menorca do rukou Arabů a až o několik stovek let později byla znovu dobyta křesťany. Kvůli pirátsví se ostrov velmi rychle vylidňoval, proto španělský král Alfons V. přislíbil každému, kdo se na ostrově usídlí, zproštění jakékoholiv prohřešku, což se neukázalo být tím nejlepším nápadem. V 16. století se na ostrov dostali i Turci při svých válečných invazích, nebyli zde dlouho, ale stačili zničit hlavní město Maó. Na počátku 18. století, v době anglicko-španělských válek, se tu vedly války o strategicky výjimečný přístav Mahón, který nakonec ukořistili Britové. Ti ale během celého dalšího století museli ostrov dobýt ještě dvakrát. Menorcu totiž v 18. století na čas ovládli Francouzi a pak Španělé. V roce 1763 se Menorca potřetí dostává do rukou Britů, kteří se zasloužili především o rozvoj zemědělství a průmyslu. V roce 1802 se ostrov definitivně stal součástí Španělska.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje