Costa Brava | Dovolená Costa Brava | Zájezdy Costa Brava

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Costa Brava


Costa Brava („divoké pobřeží“) patří ve Španělsku k turisticky nejnavštěvovanějším oblastem. Nachází se na jeho severovýchodní straně, na území Katalánska. Svým návštěvníkům nabízí mnoho míst pro odpočinek a relaxaci i pro aktivní trávení volného času. Na své si zde přijdou také milovníci historie nebo umění. Katalánsko se svou členitou krajinou a zajímavou historií přitahuje již dlouhou dobu pozornost mnoha cestovatelů. Mluví se zde lokálním jazykem - katalánštinou, která prakticky vytlačuje klasickou španělštinu (kastilštinu). Na celém území jsou tak veškeré názvy měst, zastávek i památek pojmenovány oběma jazyky.

          

Pobřeží Costa Brava se rozkládá přibližně na 200 km vedoucích od španělsko-francouzských hranic až k městu Blanes. Je charakteristické svým členitým povrchem, přecházejícím od skalnatých útesů k zátočinám a dlouhým písečným plážím. Pobřežní pás od Blanes k Barceloně, dlouhý asi 60 km, se nazývá Costa del Maresme. Nicméně většina cestovních kanceláří i tuto oblast nabízí jako Costa Brava. Zahrnují sem tak celé východní pobřeží vedoucí od severu španělského poloostrova až po Barcelonu.

Vybrané zájezdy Costa Brava

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje