Mallorca | Dovolená Mallorca | Zájezdy Mallorca

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Mallorce


Mallorca je jednou z nejvyhledávanějších destinací Španělska. Největší ze čtyř baleárských ostrovů nabízí nejen krásné pláže, ale i nedotčenou přírodu, spoustu historických památek a výbornou gastronomii. Na Mallorce žije necelý milión obyvatel, ale během turistické sezóny se tento počet až třikrát zvýší.

          

Na písečných plážích se v létě setkáte především s turisty z Německa a Velké Británie, a o Vaše pohodlí se budou starat nejen Mallorčané, ale i lidé z různých koutů Španělska a zbytku Evropy. Obyvatelé jsou velmi milí a nezapřou v sobě jižanskou krev. Mallorčané jsou nadšenými sportovci, vždyť se tu narodil i druhý nejlepší tenista světa, Rafael Nadal. Většina obyvatel mluví mimo španělštiny ještě katalánsky, anebo lépe „el mallorquín“, katalánským dialektem, kterému normální smrtelník jen velmi těžko porozumí.

Vybrané zájezdy Mallorca

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Historie ostrova Mallorca


Historie tohoto středomořského ostrůvku je překvapivě pestrá. Prvními obyvateli byli Féničané, poté ostrov obývali také ŘekovéŘímané a Byzantinci. Na začátku desátého století se tu vylodili Arabové, kteří zde zůstali tři sta let a z této doby se dochovaly například arabské lázně nebo důmyslný systém zavlažování zahrad. V roce 1229 byla Mallorca dobyta křesťany a stala se na chvíli součástí nezávislého Katalánska. Pouze o několik let později ztratila svou nezávislost a připojila se ke Španělskému království. V současné době je Mallorca součástí španělské autonomní oblasti Illes Baleares a spolu s několika dalšími destinacemi je turisticky nejnavštěvovanějším místem Španělska.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje