Dovolená na Mallorce | Zájezdy na Mallorcu

spanelsko-bg-header-title.png
     

Dovolená na Mallorce


Mallorca je ostrov, o kterém by se dalo říci, že byl stvořen pro turisty. Je také letním sídlem španělské královské rodiny, takže si tu každý může vychutnat opravdu královskou dovolenou. Najdete tu překrásné hory, magické zátoky, jemný písek, průsvitné moře a mnohem více!

Vybrané zájezdy Mallorca

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

 
 

Ubytovaní na Mallorce


O ubytování tu jistě nouze není, ačkoliv je vhodné mít nějaké zajištěné již před plánovanou cestou. Především v hlavním městě naleznete nádherné historické hotely, které musí nadchnout snad každého. Většinou jsou to přestavěné paláce z 16. nebo 17. století. Přestože si většina z nás při slově Mallorca, představí především pláže, ostrov se pyšní i překrásnými horami, kde také naleznete velmi romantické ubytování. Nejznámějšími lokalitami jsou městečka Deià a Sóller. Pro ty, kteří nehledají pohodlí hotelů, nabízí Mallorca pestrou škálu alternativního ubytování, jako jsou například hostely. Většina z nich je obklopena nádhernou přírodou a dostat se k nim můžete převážně jen pěšky. Pokud chcete cestovat se stanem, tak máte možnost ho rozložit v některém z kempů. Ve většině z nich se nachází bazén, nebo tenisové kurty a moře je také vždy nablízku.

          

Doprava na Mallorcu


Na ostrov se nejlépe dostanete leteckou dopravou
, která je velmi pohodlná a poměrně rychlá. Letiště na Mallorce se nachází pouhých 8 kilometrů od centra, kam Vás doveze taxi, autobus, nebo si přímo na letišti můžete vypůjčit automobil. Ti, kterým se létat nechce, mohou na Mallorcu doplout, a to buď z přístavu v Barceloně nebo Valencii, trajekty vyplouvají z Barcelony během sezóny dvakrát denně a cesta trvá pět hodin.

Mallorca patří mezi menší ostrovy a lze ji za několik dní projet. Půjčovny aut naleznete téměř na každém rohu a ceny jsou přijatelné. Cestovat po Mallorce lze i autobusem, většina linek vyjíždí z hlavního města a lístky se zpravidla kupují u řidiče. Mallorca se také může pochlubit dvěma linkami vlaků, oba vyjíždějí z Palmy, tedy hlavního města. Jedna Vás doveze do kouzelného městečka Sóller a druhá do industriálního Inca, odkud můžete pokračovat až do Manacoru s továrnou na výrobu perel. Mallorca jistě naláká i milovníky cyklistiky. Ačkoliv je na ostrově jen málo stezek, které jsou výhradně určeny cyklistům, dá se jezdit i po silnicích. Kola si můžete také vypůjčit a příjemná pro Vás bude jistě i nenáročná projížďka po některém z mnoha přístavů.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje