Tipy na výlety Mallorca | Zajímavosti Mallorcy

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Mallorce


Mallorca je krásný ostrov, na kterém se rozhodně nudit nebudete! Navštivte památky hlavního města, vyhlášené pláže, jeskynní jezera nebo také ostrov Isla de Cabrera s panenskou přírodou.

Každý návštěvník by si měl udělat čas a podívat se do hlavního města, Palma de Mallorca. Přímo v centru stojí velkolepá katedrála Sa Seu ze 14. století. Před katedrálou se nachází nádherný park, Parc de la Mar, který přímo vybízí k příjemné procházce. Pokud máte trochu více času a nejlépe i automobil, zajeďte se podívat na nedaleký hrad Bellver, neboli ‚‚krásná vyhlídka‘‘. Tento zachovalý hrad ze 14. století sloužil dlouhou dobu jako vězení a vyhlídka je z něj opravdu nádherná.

Ještě o něco dále od Palmy naleznou milovníci umění výstavu Nadace Pilar a Joana Miró (katalánského surrealistického malíře a sochaře a jeho ženy).

Na sever od Palmy se rozkládá pohoří Tramuntana. Můžete se vypravit na výlet do města Sóller, kam se dostanete dobovým vláčkem, který s Vámi bude uhánět po pomerančových plantážích. Na náměstíčku si pak můžete vychutnat osvěžující pomerančový džus a pokračovat tramvají do Port de Sóller. V tomto malebném přístavu je nejvhodnější se nalodit a nechat se unášet po vlnách, obdivovat nádherné útesy a doplout až do Cala Tuent, jedné z nejznámějších zátok na Mallorce.

          

Ti, kteří se dostanou až na sever, nesmí opomenout navštívit poloostrov Formentor, kde se nabízí procházka až k vyhlídce s opravdu úchvatnými pohledy na útesy a tyrkysově modré moře. Nedaleko se nachází i Bahía de Pollença, jedno z míst s nejvyhlášenějšímí plážemi, sněhově bílým pískem a nepředstavitelně průzračným mořem.

Na východním pobřeží ostrova naleznete několik zajímavých jeskyní, nejkrásnější a největší jsou Dračí jeskyně, Coves del Drac. Při projížďce na lodičkách po jeskynním jezeře si budete připadat jako v pohádce.

Nedaleko odtud se nachází Ses Païses, místo s památníky prvních obyvatel, které tam stojí již tři tisíce let. Pokud se odtud vydáte na jih, dorazíte do přírodního parku Mondragó, kde na Vás čeká příjemná procházka mezi dunami, při které uvidíte volavky, čejky, pěnkavy a další ptactvo.

Odsud je to jen kousek do přístavu Sant Jordi. Zde si můžete dojít na oběd a dát si třeba ‚‚llom amb col‘‘, což je typické jídlo, které se skládá z vepřového zabaleného do listů zelí. A jako zákusek si objednejte ensaimadu, sladké pečivo zamotané do spirály a posypané cukrem. Z přístavu Sant Jordi vyrážejí každou chvíli lodě na ostrůvek Isla de Cabrera, který je v současné době chráněným územím a díky tomu je zde obdivována především panensky krásná příroda.

Tak tedy: Benvinguts a Mallorca!

Vybrané zájezdy Mallorca

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje