Costa Dorada

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Úvodem o Costa Dorada


Costa Dorada je pobřežní region v jižním cípu Katalánska. Jeho hlavním městem je Tarragona a je rozdělen do šesti částí s celkovým počtem asi 130 obcí. Rozkládá se na ploše přibližně 3 000 kilometrů čtverečních, což odpovídá zhruba rozloze Libereckého kraje. Společně s Terres de l'Ebre tvoří Provincii Tarragona, která je vedle Lleidy, Girony a Barcelony jednou ze čtyř provincií Katalánska, které je zase jedním ze 17 autonomních regionů Španělska, a dlouhodobě usiluje o nezávislost. Costa Dorada má záviděníhodnou polohu s velmi rozmanitým povrchem od horských řetězců až po pobřeží omývané Středozemním mořem. Jeho okresy jsou L'Alt Camp, El Baix Camp, La Conca de Barberà, El Priorat, El Tarragonès a El Baix Penedès. V překladu jeho název znamená "Zlaté pobřeží", mnozí tvrdí, že jméno dostal podle zlatavého písku, na který září slunce.

          

Foto 2 - Jorge Franganillo, Foto 3 - Xavi

Oproti známějšímu a navštěvovanějšímu Costa Brava je Costa Dorada o poznání klidnější a osobitější. Kromě pláží je však i zde mnoho možností vyžití a poznávání měst jako Tarragona nebo Sitges. Stejně jako ve zbytku Katalánska, i zde byl ve 2. polovině 19. století velký exodus z venkova do měst a tento migrační tok hrál významnou roli ve formaci současného populačního rozložení, které je charakterizováno malými městy s klesající populací a městy, které rostou postatně rychleji. Největším městem je zmiňovaná Tarragona, kde žije zhruba 130 tisíc obyvatel. Dalším velkým městem už je pouze stotisícový Reus. Celkové obyvatelstvo oblasti se odhaduje na 550 tisíc.

Vybrané zájezdy Costa Dorada

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje