Madrid

spanelsko-bg-header-title.png
     
 
 

Úvodem o Madridu


Madrid, hlavní město Španělska, je pulsujícím srdcem Iberského poloostrova. V metropoli najdou zalíbení milovníci umění i cestovatelé, kteří si chtějí užít luxus velkoměsta a zároveň brouzdat v uličkách nasáklých staletími dějin.

          

Do jejich útrob se teď můžete vydat spolu s námi. Dostanete tipy na nejdůležitější památky a zajímavá místa, poradíme Vám, co ochutnat a kdy se do Madridu vlastně vydat. To vše se dozvíte na našich stránkách věnovaných Madridu - zde.

Vybrané zájezdy Madrid

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Madridu!

 

Historie Madridu


Dějiny Madridu jako města můžeme sledovat již od 9. století. Opevněná tvrz byla záhy předmětem sporu mezi křesťany a Araby, až se definitivně stala katolickou baštou. Teprve v roce 1561 sem ale Filip II. přesunul svůj dvůr z Toleda a Madrid se tak stal hlavním městem. V té době byl obehnán hradbami se 130 věžemi a šesti kamennými branami, které však měly spíš odstrašující účel – konstrukce byla z bláta.  Na konci 17. Století však byla vystavena obranná zeď na ochranu nových odlehlých oblastí (Segovia, Toledo a Valencie).  Během 18. století se narodily velké tepny města, jako je Paseo del Prado a Paseo las Acacias. V následujícím století pak vzal otěže do rukou Joseph Bonaparte – městu dal nový kabát a vystavěl východo-západní třídu známou jako obchodní ulice Gran Vía. Později v Madridu pochopitelně vyrostla řada moderních budov, punc historické kolébky však nikdy neztratil. Památek se dochovalo mnoho napříč všemi staletími, zejména ty barokní a klasicistní jsou dodnes velkými lákadly pro každého, kdo do Madridu zavítá.

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje