Památky Barcelona | Barcelonské památky

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Památky a zajímavá místa v Barceloně


V Barceloně je mnoho zajímavých míst a historických památek. Ty nejznámější pamětihodnosti jsou z dílny slavného Antoni Gaudího.

          

La Sagrada Familia
Jistě nejznámější a nejimpozantnější stavba Barcelony. Tento chrám je životním dílem světoznámého architekta - Antoni Gaudího, který jej stavěl od roku 1883 až do své smrti. Chrám by měl být dokončen v roce 2026.

Casa Mila
Tato stavba je jednou z posledních, které postavil Antoni Gaudí předtím, než se začal naplno věnovat stavbě Sagrady Familia. Patří mezi nejoblíbenější památky v Barceloně a nachází se ve čtvrti Eixample.

Casa Batlló
Patří mezi nejpůsobivější stavby katalánského Jugendstilu. Střecha připomíná dračí záda. Většina interiéru je přístupná veřejnosti.

Castell de Montjuïc
Právě odsud se Vám naskytne nejkrásnější výhled na celou Barcelonu, moře a rozlehlé přístavy. Castell de Montjuïc zahrnuje i vojenské muzeum. Na úpatí se nachází mnoho zajímavých atrakcí- např. Poble Espanyol, zábavní park či MNAC (Museu Nacional d'Art de Catalunya). Pokud máte volný den, vyjeďte na vrchol lanovkou a zpět se vydejte pěšky, kolem stadionu, Poble Espanyol, Miróova muzea a dalších muzeí zpět do centra.

Poble Espanyol de Montjuïc
Muzeum pod širým nebem, kde jsou prezentovány různé španělské styly formou "umělé vesničky". V dílnách se tu vyrábí rozličné řemeslnické předměty pocházející ze všech oblastí Španělska. Mimo jiné zde naleznete velmi dobré restaurace.

Park Güell
Spíše než jako park působí jako menší zahradní městečko, které seshora shlíží naměsto. Nejlépe se tam dostene autobusem nebo taxi. Metro se nedoporučuje- cesta nahoru je totiž poměrně strmá. Barevné keramické mozaiky  vytvořil Gaudí mezi lety 1900 - 1914 a patří pod ochranu UNESCO.

Vybrané zájezdy Barcelona

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Barcelony!

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje