Tipy na výlety Costa del Maresme | Zajímavosti Costa del Maresme

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Costa del Maresme


Na pobřeží Costa del Maresme málokdo přijíždí pouze za účelem nepřetržité relaxace na pláži. Nenabízí totiž jenom skvělé podmínky ke klasické dovolené u moře, ale jistě uspokojí i cestovatele za uměním a historií.
 Za návštěvu stojí Barcelona, katalánská metropole s architektonickými skvosty od Antoniho GaudíhoJistě nejznámější a nejimpozantnější stavbou Barcelony je La Sagrada Familia, životním dílem světoznámého architekta - Antoni Gaudího, který jej stavěl od roku 1883 až do své smrti. Ačkoliv by měl chrám být dostavěn nejdříve v roce 2026, již dnes se jedná o nejdůležitější památku ve městě. Milovníci architektury by měli zcela jistě navštívit také Casa Milà ve čtvrti Eixample, největší civilní budovu od Antino Gaudího, zvanou také La Pedrera. Apartmánová budova byla postavena v letech 1906 až 1910. Nejkrásnější výhled na město se vám naskytne z Castell de Montjuïc, kde najdete i vojenské muzeum a ne jeho úpatí zajímavé atrakce jako Poble Espanyol, zábavní park nebo Museu Nacional d'Art de Catalunya. Doporučujeme navštívit také Park Güell s barevnými keramickými mozaikami, které vytvořil Gaudí mezi lety 1900 až 1914.

          

Z památek a zajímavostí mimo Barcelonu si rozhodně nenechte ujít Marineland Catalunya, obzvláště pokud cestujete s dětmi. Velký vodní zábavní park se nachází také mezi městy Mataró a Badalona. Jde o Illa Fantasia a najdete je ve Vilassar de Dalt. Nachází se na samé hranici pobřeží Costa del Maresme u ústí řeky Tordera, nedaleko Blanes. Pokud byste se chtěli vydat do kopců kousek do vnitrozemí, nesmíte minout městečko Sant Iscle de Vallalta. Odtud vedou stezky na nejvyšší místa jako Cordillera Litoral, El Turó Gros nebo Montnegre de Ponent, odkud budete mít krásný výhled na celý region. Milovníci moderního umění si mohou zajet do pobřežního městečka Canet de Mar. 

Vybrané zájezdy Costa del Maresme

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje