Tipy na výlety Menorca | Zajímavosti Menorcy

spanelsko-bg-header-title.png
     
 

Tipy na výlety na Menorce


Dalo by se říci, že na ostrůvku, který má pouhých 50 km na délku a 13 na šířku není co objevovat, ale není tomu tak. Kromě historických památek je tu spousta lákadel pro milovníky přírody. O Menorce se říká, že je to prehistorické muzeum na otevřeném prostranství. Přesvědčit se o tom můžete sami. Na tomto malém ostrůvku se nachází asi 200 archeologických nalezišť, na kterých jsou rozesety megalitické stavby staré více jak 3000 let. Většina z nich je velmi dobře zachovaná, navštivte proto alespoň některé, například Santuario de Talati, kde naleznete obrovské kameny sestavené do různých útvarů. Celý ostrov je zapsán v seznamu UNESCO, které zde chrání přírodní skvosty. Nejkrásnější rezervace naleznete na východě ostrova. Jednou z nich je s´Albufera des Grau tvořená velkou lagunou, která se vlévá do moře a vytváří tak malé ostrůvky a duny, mezi kterými se velmi daří vodním ptáků.

          

Překrásnou přírodu můžete obdivovat po celém ostrově, přesvědčit se o tom můžete, pokud zavítáte do některé ze zátok, neboli calas, kterých je na Menorce dost, přinejmenším dost k tomu, abyste objevili některou romanticky vylidněnou a užili si šumění moře, které bude jen a jen pro Vás. Každý návštěvník by měl zavítat do starého města Ciudadely a projít se okolo katedrály až k přístavu. Určitě byste také neměli opomenout návštěvu hlavního města Menorky - Maó. Zde se vydejte na výlet lodí a z paluby pak můžete obdivovat útesy a zátoky ostrova. Pokud zde vydržíte až do večera, posaďte se do jednoho z barů a pochutnejte si například na vyhlášených langustách nebo výborném místním sýru. Před návratem nezapomeňte nakoupit suvenýry. Mezi nimi by neměla chybět vyhlášená bižuterie. V květnu se na Menorce koná druhý největší veletrh bižuterie ve Španělsku a nápaditými umělci to tu jen hýří. Další upomínkou by měly být takzvané Albarcas - letní sandále. Tato obuv původně sloužila místním zemědělcům, ale dnes ji s nadšením nosí celé Španělsko. A tak by po návštěvě tohoto ostrůvku neměl chybět ani ve Vašem botníku pár sandálů z Menorky.

Vybrané zájezdy Menorca

ParallelRenderThread Error:javax.persistence.PersistenceException: org.hibernate.exception.SQLGrammarException: could not execute query

Sestavte si vlastní zájezd do Španělska!

 

Nahrávám...

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolených kritérií

Ověřujeme aktuální dostupnost a cenu vybrané služby

Vyhledáváme pro Vás nejlepší nabídky dle zvolené destinace

Děkujeme, Vaše rezervace se dokončuje